Karantinas

. Jūrinės akvariumistikos praktikoje egzistuoja du skirtingi koralinių žuvų karantino būdai . Vienas būdas yra ilgalaikė ( apie mėnesį ) žuvų izoliacija karantininiame akvariume .Žuvys stebimos ir išryškėjus ligos požymiams - gydomos . Šiuo atveju , karantininis akvariumas nuo ekspozicinio , skiriasi dekoracijų nebuvimu , tačiau slėptuvių ( lengvai išimamos ) privalo būti . Kitas karantino metodas , tai išankstinis , medikamentinis žuvų apdorojimas , nepriklausomai nuo ligos požymių būvimo ar nebūvimo . Jeigu naujai gautos žuvys iš karto turi aiškius ligos požymius , tai gydymas pradedamas iš karto nuo nustatytos ligos .

Esminis pirmojo būdo trūkumas yra tas , kad žuvys gali susirgti ir po praleisto laiko karantine . Šio trūkumo neturi antras karantino būdas . Knygos autorius , D.Stepanovas , juo naudojasi daugelį metų yra pasiekęs gerų rezultatų , todėl rekomenduoja savo kolegom ir be abejo mums . Reikia pastebėti toki momentą , kad kartą panaudojus karantiną , negalima nuo jo atsisakyti , nes visas darbas gali nueiti šuniui ant uodegos ir atnešti didelių nuostolių . Kruopščiai atlikus visas karantino procedūras , žuvų gyvenimas akvariume skaičiuosis ne savaitėm , o metais . Atskirais atvejais gyvenimo trukmė gali viršyti gyvenimo trukmę gamtoje , kur žuvys sulaukusios tam tikro amžiaus tampa grobuonių aukomis arba žūna dėl kitų priežasčių . Profilaktinį žuvų apdorojimą reikia pradėti iš karto . Kadangi ligų sukėlėjų prigimtis yra skirtinga , negalima naudoti tik vieno ,, gero '' preparato , kaip rekomenduoja kai kurios firmos . Panaudoti reikia keletą medikamentų , griežtai , tiksliai ir nuosekliai , nes komplekse ( susimaišę ) medikamentai gali būti nuodingi .

Taigi , karantinui mums reikia : šviežio jūros vandens , neturinčio bakterijų ir parazitų . Geriausia paruošti iš sintetinių druskų mišinių . Vanduo iš esamo akvariumo netinka , nepriklausomai nuo to , kad dezinfekuotas UV ar ozonu . Reikia nedidelio kiekio gėlo vandens , kurio parametrai pH , dKH , temperatūra turi pilnai sutapti , atitikti su paruošto jūros vandens parametrais . pH galima pakoreguoti su soda . Reikia paruošti karantino akvariumą , kad atitiktų žuvų dydį ( dydžius , kiekius ) . Tarkim 4-5 nedidelėm žuvelėm pakanka apie 4 litrų talpos akvariumukas , ar šiaip kokia patogi stiklinė tara . Prie stiklo priklijuojama graduota skalė , rodanti vandens kiekius . Karantino akvariume būtina patalpinti lengvai išimamas , plaunamas , netoksiškas slėptuves , žuvims pasislėpti ( anti stresas ). Negalima panaudoti negyvų koralų ( gyvų tuo labiau ) , kriauklių , grunto . Akvariumas turi būti lengvai aeruojamas , kad palaikyti deguonies koncentraciją . Reikalinga ir šildyklė . Palaikyti 25 laipsnių temperatūrą , bet ne aukštesnę , kadangi prie aukštesnių temperatūrų ligos sparčiau vystosi . Akvariumą apšviesti išsklaidyta neryškia šviesa . Tai suteiks žuvims ramesnę aplinką ir neleis kai kuriems medikamentams suskilti .

Iš anksto reikėtų pasiruošti pagrindinį vario tirpalą .Tam reikia : 0,976 gr. CuSo4 x 5H2O , ištirpinti nedideliame distiliuoto vandens kiekyje , po to pridėti 0,05 gr. citrinos rūgšties ir distiliuotu vandeniu praskieskite gautą tirpalą iki 100 mililitrų . Vienas mililitras šio pagrindinio ,vario tirpalo , 10 - čiai litrų vandens , sudarys vario jonu 0,25 promilės koncentraciją .

Pereiname prie karantino pravedimo technologijos .

1. Suvienodinti tranzito , gėlo ir paruošto jūros vandens temperatūrą , pH ,dKH .

2. Perkelkite žuvis ranka ( jei žuvis neturi nuodingų dyglių ) į nedidelį indą su gėlu vandeniu 3-5 minutėm . Procedūros tikslas - sunaikinti parazitus , ligų sukėlėjus žiaunose ir ant kūno . Jei žuvis buvo infekuota Oodinium , tai ši procedūra palengvins žuvies kvėpavimą ir padidins tikimybę tolimesnei karantino sėkmei .

3. Iš anksto sudarykite 0,15 promilės vario jonų koncentraciją karantino akvariumo vandenyje , ir ištirpinkite jame Levomicetino sukcinato 13,2 mg./L , ir Neomicino sulfato 66,05 mg./L .Perkelkite žuvis į karantino akvariumą . Jei žuvys reaguoja i esamą vario kiekį normaliai , tai po 5 valandų padidinkite vario jonų kiekį iki 0,25 promilės .

4. Saikingai maitinkite žuvis .Kiekvienos dienos pabaigoje surinkti sifono pagalba maisto likučius , ekskrementus ir pakeisti 90 procentų vandens . Vaistų mišinio koncentraciją išlaikyti tą pačią .Jeigu dienos eigoje vanduo tampa drumzlinas , tai negelsiant ji pakeisti, atšviežinti , o vaistų koncentraciją davesti iki pirminės stadijos .

5. Karantinas pravedamas 10 dienų . Pirmas penkias dienas naudojami preparatai :

a. Pagrindinis vario tirpalas 0,25-0,3 promilės koncentracijos , b. Levomicetino sukcinatas 13,2 mg./L koncentracijos , c. Neomicino sulfatas 66,05 mg./L koncentracijos . Nuo šeštos iki dešimtos dienos naudojami šie medikamentai : a. Pagrindinis vario tirpalas 0,25-0,3 promilės koncentracija , b. Streptomicino sulfatas 10,6 mg./L koncentracijos .

Karantino metu stebėti žuvų elgesį ir būklę . Jeigu karantino metu neišryškėja ligų požymiai , tai po 10 dienų karantino žuvis perkeliame į kitą akvariumą , kuriame yra nusistovėjus biologinė pusiausvyra .Tam reikalui labai tinka mobilūs biofiltrai , apie kuriuos pašnekėsime - čia .Perkėlę žuvis kurį laiką jas stebime . Šiuo laikotarpiu žuvis reikia gerai maitinti .Plėšrias žuvis kaip gruperiai , lionfish pratinti prie negyvo maisto . Reikia pastebėti , kad kai kurios žuvys , kaip drugeliai , chirurgai , rykliai , rajos yra labai jautrios variui , todėl varis karantino akvariume pakeičiamas Natrio norsulfazolu 6,6 mg./L koncentracijos , kartu su visais paminėtais aukščiau medikamentais . Jeigu karantino metu išryškėja ligos požymiai , ją diagnozuojame ligų diagnostikos lentelės pagalba ir pradedame neatidėliotiną gydymą . Tokiu būdu atliktas karantinas neturi jokiu neigiamų pasekmių ir nepakenkia žuvų dauginimuisi .Po tokio karantino pravedimo , knygos autorius , 1985 metais išveisė žuvis klounus - Amphiprion bicinctus .

Jūrų bestuburiai , kaip taisyklė , yra labai jautrūs medikamentams . Todėl karantinas pravedamas tik gėlo vandens procedūromis 3-5 min.

D.Stepanov '' Morskoj akvarium doma ''
L.S