Ligos

Žuvų ligų diagnozavimo lentelė
Žuvų ligos
Oodinium ocellatum Cryptocaryon irritans
Bakterinės infekcijos Tuberkuliozė
Grybeliai , vidiniai trematodai , žiauniniai parazitai ,
Koralų ligos
Karantinas

. D.Stepanovo knygoje ,, Morskoj akvarium doma '' publikuotas skirsnis apie koralinių žuvų ligas , simptomus , gydymo metodus , žuvų karantiną ir labai įdomi ligų diagnozavimo lentelė . Manau , kad bus įdomu susipažinti su šiuo skyriumi ir Jums . Praktiškai visos žuvys gamtoje yra ligų nešiotojos , tačiau turi apsauginius mechanizmus , kurie sugeba lokalizuoti , izoliuoti ligos sukėlėjus . Tada ligos sukėlėjai būna ramybės būsenoje ir laukia tinkamo momento aukai atakuoti . Stresai , gentainių agresija , mechaniniai sužalojimai , nepilnavertis maistas , netinkami vandens parametrai susilpniną žuvų imuninę sistemą ir žuvys suserga . Padėtį apsunkina ir tai , kad į akvariumą papuola žuvys iš skirtingų regionų charakteringų savais specifiniais ligų sukėlėjais .

Žuvys dažniausiai serga ligomis sukeltomis vienaląsčių , bakterijų , grybelių ir vidinių helmintų ( kirmelių ) . Labiausiai pavojingos žuvų ligos sukeliamos vienaląsčių yra Oodinium ocellatum ir Cryptocaryon irritans . Laiku nepastebėjus šių ligų , pasekmės būna katastrofiškos .Liga išplinta kosminiu greičiu ir vienaląsčių giltinė išžudo visas akvariume esančias žuvis . Kita labai paplitusi žuvų liga - tuberkuliozė ( Mycobacteria ) . Vidaus organų pažeidimai iššaukti vidinių trematodų nusineša daug gyvybių. Dar viena problema , tai bakterinės infekcijos , kurias kontroliuoti uždaroje sistemoje ganėtinai sunku . Didelį pavojų žuvims kelia grybeliai Ichthyophonus .

Vienintelis išsigelbėjimas yra tai , kad aukščiau paminėtos ligos sudaro apie 95 procentus iš visų ligų .Todėl laiku pastebėjus ligą ir ją diagnozavus , panaudojus visas gydymo priemones , galime turėti gerų rezultatų ir nedidelių nuostolių . Apibendrinant pastebėsiu sekančias išvadas :

1. Visos jūrinės žuvys yra potencialūs ligų nešiotojai .Ligos sukėlėjai - aktyvūs arba ramybės būsenoje .2. Gyvenimo sąlygos akvariume skiriasi nuo sąlygų gamtoje , todėl susilpnėja natūralūs žuvų apsauginiai mechanizmai , padedantys natūraliai kovoti , lokalizuoti ligą ir ligos sukėlėją .3. Oodinium ,Cryptocaryon , tuberkuliozė , Ichthyophonus sudaro 95 procentus visų ligų , kuriomis akvariume serga jūrinės žuvys . 4. Ligos , ypač prie aukštų temperatūrų , vystosi nepaprastai greitai . Tai gali sukelti didelių nuostolių . 5. Pati svarbiausia išvada yra ta , kad visą naujai gautą gyvastį , prieš suleidžiant į bendrą akvariumą , reikia karantinuoti .

L.S