Skimeris

Bangomūša

. Dabar aprašysiu kaip ir iš ko pasidariau skimerį - alternatyvą 700 litų kainuojančiam firminiam skimeriui.
Skimerį sudaro : plastikinis kanalizacijos vamzdis 11 cm. diametro ; kanalizacijos vamzdžio kamštukas ; skaidrus plastikinis indelis biriems produktams apytiksliai 10,8 cm. skersmens ( pirktas " Statybų alėjoj " ) , mažesnis plastikinis skaidrus indelis - pipirinė pirktas ten pat .

Taigi, iš pradžių pasigaminam skimerio " galvą " : didesnio skaidraus indelio biriems produktams dugne išgręžiame skylę, kad į ją įsistatytų mažesnio skaidraus indelio viršutinė dalis. Mažo skaidraus indelio dugną nupjauname visai, kad liktu tik vamzdelis. Dabar imame maža indelį ir įklijuojame į didesnio indelio dugne išpjautą skylę. Siūles užliejame gerai klijais, kad būtu hermetiška ir nepraleistų vandens. Tai labai svarbu, kadangi vėliau, skimeriui dirbant, šiame, dideliame indelyje rinksis visi nešvarumai ir nuodai. Į akvariumo vandenį jie papulti neturi jokiais būdais. Klijai - vis tie patys klijuojamų vandentiekio vamzdžių klijai. Toliau didelio indelio dangtelyje prigręžiojame skylučių, kad uždengus dangteliu indelį būtų laisvas kelias orui išeiti. Didelio indelio šone, žemiau mažo indelio viršaus išgręžiame skylutę į kurią įklijuojame plastikinį vamzdelį arba įspraudžiame žarnelę. Šia žarnele ar vamzdeliu turėtų nutekėti susirinkusių nešvarumų viršnormis į atskirą indelį. Na va ir turime skimerio " galvą " . Galva puikiausiai įsistato i kanalizacijos vamzdį, o jeigu lenda per gyliai, tada kanalizacijos vamzdyje iš vidinės jo pusės įstatome žiedelį, kurį atsipjauname iš to paties kanalizacijos vamzdžio. Žiedelį perkertame ir patrumpinę įspraudžiame į vamzdį iš vidinės pusės. Žiedelis atliks " galvos " fiksatoriaus vaidmenį.
Kanalizacijos vamzdyje išgręžiame skyles kaip matosi paveikslėlyje, įstatome siurblį, žarnelę su mediniu akmenėliu, vamzdžio dugną užkemšame firminiu vamzdžio kamšteliu, prieš tai įdėję kokį akmenuką, kad šis paskandintų skimerį ir priduotų jam stabilumą. Štai ir viskas. Būtent toks skimeris dirba mano akvariume ir dirba puikiai.
Paties skimerio aukštis parenkamas individualiai, priklausomai nuo to kur jis turi būti ir kokio aukščio yra pats akvariumas. Mano atveju - skimeris randasi filtrų sistemoj ir jo aukštis yra 60 cm. neskaitant " galvos " aukščio. Kitaip tariant panardinus skimerį į akvariumą vandens lygis skimeryje turi būti keliais centimetrais žemiau skimerio " galvos ". Atreguliuoti skimerio darba yra paprasta, reikia nustatyti reikiamą vandens padavimą iš siurblio ir oro padavimą iš kompresoriaus, tai intuityviai suprantama ir tikrai nėra sudėtinga. Jeigu vis tik skimeryje vanduo pakeliamas per aukštai, tokiu atveju reikia išgręžti papilomą skylę skimerio apačioje, iš kur vanduo iš skimerio išbėga, arba padidinti esamų skylių diametrus.
Būtent šis skimeris gali aptarnauti nuo 300 iki 1000 litrų akvariumą. Ir jei įsigysite kokybišką siurblį bei kompresorių turėsite puiku prietaisą. Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad siurblio našumas būtu lygus arba didesnis akvariumo tūriui per valandą, o kompresorius būtu pakankamai galingas, kad galėtų prapūsti medinį akmenėlį ir aukštą vandens stulpą. Jeigu negalite įsigyti siurblio, kuris turi oro aeravimo vožtuvėlį, kitaip Venturi vamzdelio, - ne bėda, galite padaryti sekančiai : toje vietoje, pro kur siurblys traukia vandenį užmaukite tinkamo dydžio, trumpą vamzdelį, jame išgręžkite skylę ( arčiau įtraukimo vietos ) ir į skylę įkiškite žarnelę, žarnelės kitas galas turi būti virš vandens lygio t.y. ore . Galite ant žarnelės užmauti oro padavimo- reguliavimo kranelį ( taip galėsite sureguliuoti norimą-reikalingą užsiurbiamo oro kiekį ). Tai va, taip patobulintas siurblys išputinės vandens ir oro emulsiją. Oro užsiurbimas toje vietoje kur siurblys įtraukią vandenį yra pranašesnis, nei oro užsiurbimas ties vandens išmetimu. Reikalas tame, kad pirmu atveju orą, o tiksliau jau oro burbuliukus siurblio impeleris ( sparneliai ) suskaldo i smulkiausius burbuliukus, ko neįvyksta antruoju atveju.
Visiškai analogiškai galima pasidaryti bet kokių išmatavimų ir našumų skimerius, galima modifikuoti, pritaikyti darbui akvariume ir už jo ribų. Kadangi skimerio kūnas yra neskaidrus, jis neapauga dumbliais, todėl metų metais jo valyti nereikia.Valoma ir kruopščiai tik skimerio skaidri " galva ".
Taigi, pasigaminti tokį skimerį pakaks 20-30 litų. Likusią skimerio kainą sudarys siurblio + kompresoriaus kaina. Ir tai gali būti dar plius 250- 300 litų. Kaip bežiūrėsi ir beskaičiuosi sutaupai 400 litų. Sėkmės !!! Jei turite klausimų, pasiūlymų, pageidavimų - rašykite man.

L.S