Jūrinių, rifinių akvariumų vandens filtravimo būdai

Bangomūša Skimeris

1. Mechaninė filtracija 2. Baltymų separacija (skimeris ) 3. Biologinė filtracija ( aerobinė ) 4. Biologinė filtracija ( anaerobinė , denitrifikacinis filtras ) 5. Cheminė absorbcija ( aktyvuota anglis ) 6. Vandens sterilizacija ( UV , ozonas ) 7. ,, Eko '' filtracijos sistemos .

Mechaninis filtras tūri būti pirmas, visoje filtravimo sistemos grandyje. Mechaninis filtras sulaiko stambias detrito, dumblių, maisto ir kitas daleles. Mechaninio filtro užpildus rekomenduoju plauti du kartus per savaitę, tokiu būdu, filtro sulaikytom dalelėm neleisite pradėti irti, tuo padidindami galutiniame rezultate nitratų kiekį akvariume. Taip pat apsaugosite biofiltrą nuo per didelio užteršimo, išvengsite anaerobinių zonų susidarymo, ir dažno biofiltro valymo. Atminkite, kad mechaninį filtrą reikia plauti karštu, gėlu vandeniu, be jokių skalbimo priemonių ir du kartus per savaitę.

Baltymų separacija. Šio metodo negalime priskirti nei prie mechaninės, nei prie biologinės, nei prie cheminės filtracijos. Išputintojo esmė ir veikimo principas remiasi smulkiausių oro burbuliukų sugebėjimu iš vandens, kartu su puta pašalinti smulkiausias mechanines daleles, mikrodumblius, mikroorganizmus, ištirpusią organiką, viršutinio, aktyvaus sluoksnio junginius, metabolitus, hormonus, pigmentus, vaistus, toksines medžiagas, ir kt. Tačiau skimeris šalina ir reikalingus sistemai elementus kaip jodas, magnis, kalcis, stroncis, molibdenas, ir kai kuriuos liekamuosius ( trace ) elementus, na ir žinoma vandenį, Visus minėtus elementus galima ir būtina papildyti, naudojantis gamintojų instrukcijomis, svarbiausia neperdozuoti, geriau šiek tiek mažiau, nei per daug. Aš, gamintojo rekomenduojamą elementų dozę dalinu beveik pusiau, ir tą dozę į akvariumą, supilu per keturis kartus, o ne vieną, kaip rašoma instrukcijose. Taip papildant akvariumą elementais yra išvengiama staigių vandens pokyčių.

Aerobinė biofiltracija. Kiekvienas akvariumininkas žino, kas tai yra. Svarbiausia, kad pačio bio užpildo būtų pakankamas kiekis ir kaip sakant gailėti, ar taupyti toje vietoje aš tikrai nerekomenduoju. Bio užpildo tūris, ar tai būtų kempinės, rutuliukai, kubeliai, pjaustyti kokteilių šiaudeliai, ir t.t. privalo būti labai didelis ir dar su atsarga. Kiekvienas naujas gyvūnas, ar tai būtų koralas, ar aktinija, milžiniškai apkrauna biofiltrą, ir jei nebus pakankamai vietos bakterijom daugintis, akvariume pradės sparčiai didėti azoto junginių, kurių perteklius nužudys visą gyvybę. Labai klaidinga galvoti, kad didelis, galingas biofiltras produkuoja daugiau nitratų, nitratų kiekis priklauso nuo gyvūnų kiekio, o tiksliau nuo azoto junginių kiekio vandenyje. Sumažėjus azoto junginių, bakterijų štamas pamažina savo populiaciją, ir atvirkščiai, padidėjus azoto junginių bakterijos labai greitai atstato savo populiacijos dydį, ir perdirba azoto junginius į mažiau pavojingus nitratus.

Denitrifikacinis filtras, taip pat gyvas organizmas, tik čia bakterijos gyvena terpėje, kurioje nėra deguonies. Šios , anaerobinės bakterijos, deguonį pasiima iš nitratų, taip juos suskaldydamos. Tokio tipo filtrai yra ganėtinai pavojingi ir nerekomenduoju aš jų naudoti pradedantiesiems. Kodėl ? Atsakau. Šį biofiltrą reikia labai tiksliai atiderinti, kitu atveju filtras į vandenį pradės skleisti sieros vandenilį, o tai - šimtaprocentinė akvariumo gyventojų mirtis. Aš rekomenduoju nitratus šalinti daliniais vandens pakeitimais, tai saugiausias ir pats geriausias būdas, tuo pačiu papildysim sistemą mikroelementais, atšviežinsim vandenį, pamažinsim detrito kiekį. Rekomenduoju elgtis taip.

Cheminė absorbcija aktyvuota anglimi,.... faktiškai, rifiniuose akvariumuose, šis filtracijos būdas yra nereikalingas ir šiuo metu, pasaulyje yra ginčų objektas. Filtracija per aktyvuotą anglį rekomenduojama tik jūriniuose- žuviniuose akvariumuose. Turiu pasakyti, kad jei pasirinksite naudoti ir šį filtravimo būdą, tai blogiau nebus, bet ir nebus geriau ( turiu omenyje rifinį akvariumą ), na o kaip minėjau, jūriniuose - žuviniuose ši būdą naudoti reikia.

Vandens sterilizavimas ultravioletu, tai specialus įrenginys, kurio viduje yra įmontuota UV baktericidinė lempa, naikinanti patogeninius mikrobus, mikro dumblius , ir kitą nepageidaujamą gyvastį, tekant vandeniui iš akvariumo per ją, nustatytu greičiu. Visuose jūriniuose- žuviniuose akvariumuose, yra pageidaujama, net ir rekomenduojama vandenį dezinfekuoti. Galima naudoti ir rifiniuose akvariumuose, tačiau ar reikalinga ir naudinga, vėlgi yra kol kas ginčo objektas, kadangi UV naikina ir gyvus organizmus, kaip bakterijos, mikro dumbliai, mikro planktonas kuriais maitinasi dalis koralų. Ozonas pagrinde naudojamas skimeriuose, didindamas putos susidarymą ir atlikdamas vandens dezinfekciją, tačiau ozonas taip pat yra pavojingas naudoti, ne tik gyvūnams akvariume, bet ir pačiam žmogui,... todėl ozono geriau nenaudoti ir pasirinkti UV dezinfekciją

Eko filtracija, pagrysta filtracija per jurų dumblius. Kaip žinia, dumbliai aktyviai pasisavina iš vandens azotą, fosfatus, nitratus ir išskiria deguonį. Gerai suderinus visą sistemą šis filtravimo būdas visai priimtinas, bet yra pavojus, kad dėl kokių nors priežasčių dumbliams žuvus, sistema liks be filtracijos.

Mano akimis žiūrint, labai gera filtracijos sistema, būdas, yra taip vadinama Berlino Sistema ( Berlin Method ), pristatau šią sistemą čia ....

L.S